Pozor na lákadla mikropůjček

Půjčit si 10 000 Kč na 30 dnů s poplatkem 500 Kč? Pro mnoho zájemců velmi lákavá nabídka. Ale pozor! V drtivé většině případů také cesta do dluhového pekla.

Reklamní kampaně na mikropůjčky na vás vyskakují z letáků, na internetu, v rádiích i v televizi. Denně je vidíte v těch nejatraktivnějších sledovacích časech. Nebankovní společnosti jsou za tyto spoty ochotny zaplatit statisíce. Důvod je jednoduchý. Tato investice se vyplatí. Tyto půjčky jsou poskytovány pouze na krátkou dobu, mají vysokou procentuální sazbu nákladů (RPSN).

Vzhledem ke snadné dostupnosti těchto půjček si mnozí neuvědomují, že i tuto půjčku je potřeba brát vážně a naberou si jich hned několik. Řada z nich se pak dostane do situace, kdy nejsou schopni půjčku splácet a jsou nuceni si vzít další půjčku. Pomalu, ale jistě se dostávají do dluhové pasti ze které je jen obtížná cesta ven.

Nejčastější lákadla mikropůjček

Na které finty je potřeba si dát pozor?

Půjčíme vám, nenahlížíme do registrů

Varováním by mělo být, že zatímco banka vám nepůjčí, tato společnost s tím problém nemá. Přitom dle zákona o spotřebitelském zákoně musí každá společnost prověřit schopnost klienta splácet. V opačném případě může být půjčka prohlášena za neplatnou a klient vrací pouze jistinu.

První půjčka zdarma

Mnoho společností nabízí první půjčku zdarma bez poplatků a úroků. Jenže už s touto první půjčkou zdarma se stanete součástí marketingového kolosu dané firmy, která udělá vše proto, aby si zákazník od nich půjčil znova a pokud možno více. Často také vaše údaje prodají dalším společnostem, které vám nabídnou „atraktivní“ půjčku.  První půjčku zdarma lze získat nejčastěji ve výši 5 000, 8 000 a 10 000 Kč.

Lákavá mikropůjčka

Nebankovní společnosti často nevydělávají jen na mikropůjčkách, ale ztíží vám například úhradu půjčky s tím, že každou splátku vyžadují na jiný bankovní účet. Neuhradíte-li ji správně, nasnadě je napařit vám tučnou pokutu. Tyto nejrůznější kličky noví klienti odhalí jen těžko. Řešením je se vyhnout mikropůjčkám.

Nenechte se zlákat!

Mikropůjčky se poskytují pouze na malou částku a také na pár dnů. Nabídka je pevně stanovena a bonita klienta ji nijak neovlivní. Mimo vysokých úroků jsou klientům účtovány poplatky za odložení splátky a již zmíněné prodlení splátky.

Nenechte se zlákat snadnou dostupností, ani když potřebujete půjčkou uhradit jinou splátku. Takto se totiž snadno dostanete do dluhové pasti. V případě, že se pro mikropůjčku rozhodnete, tak nejprve porovnávejte jednotlivé parametry půjček. Na internetu najdete celou řadu bezplatných kalkulaček. Před podpisem si řádně pročtěte smlouvu, zajímejte se o všechny poplatky.

 

Které mikropůjčky se vyplatí?

Než se do výběru mikropůjčky pustíte, je potřeba si skutečně porovnat parametry jednotlivých nabídek. Jednotlivé půjčky mají velmi podobné podmínky, které musí klient dodržet. Danou půjčku poznáte vždy jednoduše:

  • menší suma
  • jednorázová splátka v daném termínu
  • rychlé a online sjednání

Poskytovatelů je celá řada a proto není snadné se vybrat. Zvolit si můžete tyto poskytovatele:

  • Kamali
  • Ferratum
  • cz
  • cz
  • CreditAir

a mnoho dalších.

U půjčky s první půjčkou zdarma je potřeba dodržet termín splatnosti, bez odložení splátky. Jedině tak ušetříte stovky korun na poplatcích. Jakmile si odložíte termín splátky, vztahují se na vás podmínky stejné jako u stávajících zákazníků.

Vždy pamatujte na zodpovědné půjčování peněz. Jen tak se nemusíte obávat, že spadnete do dluhové pasti. Nevíte-li si rady, můžete vyhledat odborníky z poradny pro osoby ve finanční tísni.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *