Je půjčka před výplatou nutnost nebo rozmar?

Rozbila se vám pračka? Potřebujete nové pneu na auto a do toho děti na tábor? I tyto nepříjemnosti vyřešíte s půjčkou před výplatou.

Na co si půjčují lidé nejčastěji?

V současné době si lidé půjčky před výplatou velmi oblíbili a půjčují si prakticky na cokoliv. Šetření je pro mnoho lidí přežitek doby minulé a tak si neváhají půjčit peníze na nový telefon, dovolenou, na nový oblek nebo jen tak na zábavu.

Je skutečně nutná půjčka?

Mnoha rodinám se stane, že žije od výplaty k výplatě a pár dní před výplatou chybí menší obnos. V případě, že se rozhodnete pro půjčku, zvažte, zda je skutečně nezbytná. V žádném případě se nenechte unést lákavou nabídkou a nepůjčujte si jen proto, že je získat půjčku tak snadné. Nejtěžší je odolat půjčce na Vánoce. Po novém roce však může přijít vystřízlivění v podobě splátky.

Půjčka před výplatou je dočasné překlenutí nedostatku financí

V případě, že nemáte žádné finanční problémy a potřebujete uskutečnit neplánovaný výdaj, který uhradíte během následujícího měsíce, můžete se obrátit na rodinu či přátele. V případě, že vám pomoci nemohou, vyzkoušejte některou z rychlých půjček. Je vhodné si však předem porovnat jednotlivé parametry, případně využít první půjčku zdarma. Ušetříte tak tisíce na úrocích, pokud víte, že si chcete půjčit skutečně jen jednou a máte z čeho půjčku splatit.

Půjčit si peníze není nijak složité, právě proto bychom měli být maximálně zodpovědní při sjednávání půjčky. Před sjednáním se zaměřte na tyto otázky:

  • Kolik si potřebuji půjčit?
  • Na jak dlouho?
  • Mám na splátku?
  • Je půjčka skutečně nezbytná?

Bez finanční rezervy to nejde

Ačkoliv je trendem žít na dluh, najde se řada domácností, která si střádá peníze na horší časy. Od roku 2016 stouply úspory Čechů v bankách o více než 8%. Češi si například za rok 2016 našetřili 172 miliard korun.

Půjčku má každý druhý Čech. Malou půjčku si sjednáváme nejčastěji na krátkodobé překlenutí výpadku financí. Problém nastává, pokud si půjčujeme na staré dluhy. Lidé neumí porovnávat jednotlivé nabídky a také nevěnují pozornost úrokovým sazbám. Oblíbené jsou půjčky bez doložení příjmů, kdy vám stačí pouze jeden doklad totožnosti, číslo účtu.

Lidé jsou pohodlní a rádi si sjednají první půjčku, která se jim namane. V nabídkách online srovnání lze nalézt aktuální a velmi výhodné nabídky půjček. Při porovnávání je potřeba sledovat správné parametry. Například sazba RPSN je u krátkodobé půjčky v tisících procentech. Je to z důvodů, že se jedná o krátkodobou půjčku, zpravidla na jeden měsíc.

Která půjčka je nejlepší?

Někomu vyhovuje pouze malá půjčka před výplatou do 5 000 Kč, další si vyhledá nabídku s částkou do 20 000 Kč nebo si půjčí opakovaně a stále vyšší částky. Krátkodobé půjčky jsou k zákazníkům benevolentnější co se týče prověřování jejich bonity. Výhodou je také velmi snadná administrace, kdy můžete peníze získat doslova za pár minut. Doba splatnosti půjčky je zpravidla 30 dnů. V případě potřeby je možné si splatnost za poplatek prodloužit.

Pozor na pbodvodné půjčky!

Podvodné půjčky najdete v různých inzercích. Ačkoliv měl nový spotřebitelský zákon trh pročistit, stále ještě můžete na nekalé praktiky některých poskytovatelů narazit. Nejsnadněji se nechají nachytat ti, kdo jsou ve finanční nouzi a pro které jsou snadno dostupné půjčky velmi lákavé. Na podvodné půjčky můžete narazit v emailech, na nástěnkách s inzercí v obchodních centrech, ale i na různých diskuzních fórech. Půjčku nabízí většinou soukromá osoba a schválení půjčky probíhá bez kontroly registru. Zpravidla se můžete nachytat na hesla jako půjčka ihned, půjčka bez registru, apod.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *