Jak vybrat správnou mikropůjčku

Většině lidí se už stalo, že potřebovalo rychle sehnat menší obnos například kvůli pokažené lednici. Nejběžněji se tento typ problémů řeší s širší rodinou či nejlepšími kamarády, ale co když zrovna nemáte nikoho takového po ruce? V takovém případě pro vás může být řešením mikropůjčka.

Důvěřuj, ale prověřuj

To první, co by měl každý žadatel o půjčku malého rozsahu udělat, je najít si solidní firmu, která se mikropůjčkami zabývá. Věřte nebo ne, ale dnes je jich na českém trhu pěkná řádka. A to je trochu problém. Ne každý poskytovatel půjček je totiž důvěryhodný a mnoho z nich dokonce svou činnost neprovozuje ani legálně. Oddělit zrno od plev nejlépe pomůže internet. Pár minut na vyhledávači obvykle postačí k identifikaci solidních poskytovatelů. Dobré je také prolézt diskuzní fóra, která se touto problematikou zabývají. Často se tam nacházejí zajímavé postřehy, které vás mohou nasměrovat tím správným směrem.

Výška půjčky

Najít vhodného poskytovatele je samozřejmě to nejdůležitější. Toho bychom si měli vybrat nejen podle jeho pověsti, ale také podle toho, kolik je ochoten půjčit a v jakém časovém horizontu čeká, že půjčku splatíte. Pokud se jedná o vaší první mikropůjčku, je běžné, že si domů odnesete maximálně 10 000 Kč. Doba splátky této částky pak obvykle činí jeden měsíc. V případě, že jste museli využít tuto službu již předtím a poskytovatel má s vámi dobré zkušenosti, určitě vám půjčí i vyšší částku a také podle toho zohledni dobu její splatnosti. Pořád se však jedná o částky pohybující se okolo 30 000 Kč. Máte-li vyšší požadavky, mikropůjčka není nic pro vás.

Půjčka zdarma

Jelikož se dnes na českém trhu pohybuje mnoho poskytovatelů mikropůjček, jsou tito nuceni nabízet svým potenciálním klientům různé druhy ústupků. Nejčastěji jde o půjčky zdarma. Vrátíte pouze peníze, které vám společnost poskytla. Má to však jeden háček, lze to realizovat jen jednou. Jakmile přijdete žádat o peníze podruhé, už nebudete muset vrátit pouze vypůjčenou částku, ale také příslušné úroky.

Tvrdé sankce

Stejně jako všude jinde, tak i u společností nabízejících mikropůjčky, je vhodné vše splácet ve stanoveném termínu. V případě, že tak neučiníte, naskočí vám penále. Ty rozhodně nejsou malé, právě naopak. I za poměrně krátký časový úsek mohou penále narůst do sumy, která je stejně velká nebo dokonce přesahuje částku, kterou jste si vypůjčili. Proto je dobré toto nepodceňovat a řídit se přesně podle instrukcí, které jsou zaneseny ve smlouvě.

Poskytovatelé

Pro lepší orientaci jsme vytvořili menší seznam, ve kterém je obsažena nejen většina důležitých poskytovatelů mikropůjček na našem území, ale také i výška první půjčky a doba její splatnosti.

  • Zaplo: první půjčka se pohybuje od 1000 – 8000 Kč na týden až třicet dní.
  • VIA SMS: první půjčka se pohybuje od 100 – 8000 Kč. Maximální doba splatnosti je třicet dní.
  • Feratum bank: první půjčka může činit až 9000 Kč. Doba splatnosti se pohybuje mezi sedmi dny až pětačtyřiceti dny.
  • Credit Air: první půjčka může činit až 10 000 Kč. Doba splatnosti jsou dva měsíce.
  • Emma´s credit: první půjčka může činit až 5000 Kč. Doba splatnosti se pohybuje od pěti do pětačtyřiceti dnů.
  • Cool credit: první půjčka se pohybuje od 1000 – 7000 Kč. Doba splatnosti je šest až třicet dnů.
  • Kamali: první půjčka může činit až 10 000 Kč. Doba splatnosti je třicet dnů.
  • Kimbi: první půjčka se pohybuje od 10 000 – 60 000 Kč. Splácení je variabilní. Pohybuje se od tří do dvaceti čtyř měsíců.
  • Creditportal: první půjčka se pohybuje od 500 – 5000 Kč. Doba splatnosti je pět dní až jeden měsíc.
1 Komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *