Kdy se hodí vzít si mikropůjčku?

Potřebujete si půjčit jen malou částku? Jde to, prostřednictvím tzv. Mikropůjček neboli malých půjček, kterých je na trhu hned několik. Tyto půjčky jsou zaměřeny na rodiny i jednotlivce, kterým malá částka pomůže překlenout krátkodobý nedostatek financí.

Na co jsou vhodné mikropůjčky?

Mikropůjčky jsou vhodné a určené pouze na některé případy. Výjimečně může pomoci překlenout období, kdy se blíží výplata, ale rodina je v mínusu nebo se porouchá lednice či pračka, bez kterých nelze fungovat. S touto půjčkou nemá smysl platit každodenní výdaje a nákupy nebo splátky dluhů. Toto jsou situace, kdy mikropůjčka oddálí pouze váš problém. Mikropůjčka by měla být pomocná berlička pouze párkrát za život. Díky snadnému získání a nízkým částkám si ji však lidé často pletou s běžným úvěrem a stejně s ní nakládají.

Co u půjčky do výplaty sledovat?

Než se rozhodnete si o půjčku do výplaty zažádat, zvažte, zda je to skutečně vaše poslední možnost, jak díru v rozpočtu zalepit, například půjčkou od rodičů. V případě, že si musíte skutečně půjčit zde, neberte si půjčku od prvního poskytovatele, ale bez obav využijte online srovnání. Zaměřte se na tyto parametry:

 • RPSN, tedy celkovou cenu úvěru – ta se u některých půjček pohybuje ve stovkách i tisících procent.

 • Důvěryhodnost poskytovatele – vybírejte si ověřené půjčky. S novým zákonem se trh výrazně protřídil, nicméně se sem tam nějací nepoctivci najdou. Spolehlivý poskytovatel nevyužívá drahé zpoplatněné linky, ale běžný tarif.

 • Kontrola registrů – spolehlivý poskytovatel půjčky si své zákazníky prověří co se týče bonity. V případě, že tak neučiní, může zákazník u soudu uspět s tím, že je smlouva o půjčce neplatná.

Proč mohou být půjčky do výplaty nebezpečné?

 • Jsou snadno dostupné

 • Zažádat si o ně je možné pomocí SMS a internetu

 • Schválení peněz probíhá v řádu několika minut

 • Nesplácení je trestáno vysokými pokutami

V případě, že půjčku potřebujete, půjčte si raději tam, kde vám nabídnou první půjčku zdarma. Ušetříte tak tisíce na poplatcích.

Jsou skutečně všechny půjčky do výplaty drahé?

Mnoho lidí má stále v podvědomí informaci o tom, že jsou půjčky do výplaty velmi předražené a každý, kdo je poskytuje, je špatný. Zatímco půjčky od soukromých osob mohou být velmi nevýhodné, neznamená to, že to platí také o všech nebankovních půjčkách. Existuje mnoho poskytovatelů, kteří nabízí první půjčku zdarma, případně mají pouze minimální poplatek za poskytnutí půjčky.

Kde si lze půjčit zdarma?

Zaplo

1000 – 20 000 Kč

1. zdarma 8 000 Kč

Splatnost 7 – 30 dní

BB půjčka

1000 – 45 000 Kč

1. zdarma 5 000 Kč

Splatnost 7 dní až 1 rok

Ferratum

500 – 10 000 Kč

1. zdarma 9 000 Kč

Splatnost 5 – 45 dní

Kamali

1 000 – 200 000 Kč

1. zdarma 10 000 Kč

Splatnost 30 dní – 7 let

Crediton

500 – 20 000 Kč

1. zdarma 8 000 Kč

Splatnost 1 – 30 dní

Na Vánoce si půjčuje každý 8. Čech

Na Vánoce si půjčuje každý 8. Čech, kdy si v průměru půjčuje částku okolo 8 000 Kč. Běžně se přitom nezajímají o výši splátky. Lidé v tomto hektickém období ani příliš nad půjčkou neuvažují, často pak vystřízliví až po svátcích, kdy je nutné uhradit splátku či celou půjčku. I před Vánocemi je potřeba si půjčovat zodpovědně:

 • Nezadlužujte se kvůli svátkům vůbec nebo pouze minimálně

 • Lepším řešením než dlouhodobá půjčka je mikropůjčka zdarma

 • Nepůjčujte si na další splátky jiných půjček

 • Na Vánoce se snažte šetřit během roku

 • Využívejte bezplatné srovnávače půjček

 • Pokud nemusíte, nepůjčujte si vůbec, případně požádejte rodinu či přátele

Využívejte výhodné akce půjček a vždy si sjednávejte půjčku ve chvíli, kdy nejste pod tlakem.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *